Zagęszczanie rzęs. Fakty i mity.

       

ZAGĘSZCZANIE RZĘS. Fakty i mity.


     Od pewnego czasu trendem w modzie i wyglądzie w kręgu kobiet stało się zagęszczanie rzęs.
Z punktu widzenia niektórych osób, czy nawet mówiąc tu o płci przeciwnej jest to zbędna czynność. Bo jak to takie malutkie włoski mogą dodać w ogóle uroku ? Przecież jest to nawet niezauważalne. 

Na co dzień kobiety wykonują makijaż, którego jednym z elementów jest tuszowanie rzęs. Stają się one bardziej uwidocznione, grube i doskonale dopełniają cały makijaż. Jednak wprost z czerwonego dywanu do mody wkroczyły sztuczne rzęsy. Które stały się na czas obecny trendem. 

Jednym z największych kłamstw telewizji, a w zasadzie reklamy jest reklamowanie tuszu do rzęs przez aktorkę, która w 80 % posiada sztuczne rzęsy.

Dlaczego kobiety decydują się na uzupełnianie rzęs ?

    Dlaczego ? Proste, dla trendu, mody . Wszyscy robią, to ja tez spróbuję. Jak już zaczną robić, to nie mogą przestać, i co kilka tygodni uzupełniają ubytki.

Dlaczego nr 2 ? 
      Kobiety zawsze chcą być piękne, piękniejsze i najpiękniejsze. Nigdy nie będą zadowolone . Zawsze wynajdą jakąś ,, wade " w tym przypadku będą to zbyt krótkie i za rzadkie rzęsy. Kobiety chcą być piękne zawsze, i czasami nawet nic nie robiąc ze swoją urodą, chcą  być piękne, ot tak po prostu. A sztuczne rzęsy, masz przez cały dzień, nawet rano po przebudzeniu, nie musisz ich malować tuszem i w zasadzie nic nie robiąc z nimi jesteś piękna.

O co chodzi z tymi rzęsami ?


Idąc do kosmetyczki decydujesz się :
-czy chcesz rzęsy proste, czy podkręcane
- sztuczne, syntetyczne, czy naturalne np z norek
- na rodzaj metody 1;1  2;1  3;1

N czym polega doklejanie rzęs. Do każdej twojej naturalnej rzęsy przy pomocy kleju zostaje doklejona jedna rzęsa ,,sztuczna" metoda 1;1 lub dwie rzęsy ,, sztuczne'' metoda 2;1, lub trzy rzęsy ,,sztuczne " metoda 3;1

I uzyskujemy efekt :

Jak długo utrzymuje się efekt ?

      Wszystko zależy jak o nie dbamy. Jeśli każdego dnia trzemy twarz ręcznikiem, śpimy na brzuchu. Do rzęsy automatycznie ulegają uszkodzeniu.
Teoretycznie efekt powinien się utrzymać do 2 miesięcy, bo tyle trwa cykl życiowy rzęsy naszej naturalnej. Ale już po miesiącu uzupełnianie rzęs moze okazać się potrzebne. Ponieważ ubytki stają się bardziej widoczne, niż normalnie.

A co z naszymi naturalnymi rzęsami ?

        Włos, jak i rzęsa nie ręka - odrośnie. Nawet jeśli wypadnie. Osoby po zabiegu, mogą zacząć zauważać wypadające rzęsy, leżące na policzkach. Albo ubytki. Oczywiście za przyczynę tego stanu uznają zabieg zagęszczania. Niektóre opinie mogą być przesadzone, wszystko zależy od naszej psychiki.

sztuczna rzęsa na policzku <---- zauważyłam ja bo jest duża <-----pewnie osłabiona  to wypadła <------- nie będzie nowej <------ jestem przewrażliwiona na tym punkcie


naturalna rzęsa na policzku <----- prawie jej nie zauważyłam <----- wypadła bo zakończył się jej cykl życiowy, <------ będzie nowa < ------ jest mi to obojętne

Wiadomo rzęsy są w pewien sposób osłabione, dźwigają nienaturalny ciężar.Dlatego to ja jestem za tym by takie zabiegi robić na specjalne okazje, a na co dzień używać zwykłego tuszu do rzęs, albo niezwykłego :) i dac rzesą odpocząć chociaż nocą.

Moga się też zdarzyć przypadki całkowitego uszkodzenia mieszków włosowych, i wypadnięcia rzęs naturalnych.

Ceny 

Wszystko uzależnione od rodzaju materiału.
Najtańsze od 70 zł do 150 rzęsy sztuczne, syntetyczne
Droższe od 150 -350 rzęsy naturalne z norekCo kilka tygodni należy uzupełniać rzęsy koszt około od 70 -150 zł.Czego unikać po zabiegu ?
- tarcia oczu ręcznikiem
- spania na brzuchu, z głową w poduszce
- używania  kosmetyków do demakijażu z mocznikiem, alkoholem, glikolem. To składniki, które osłabiają wiązania kleju.

Naturalne czy sztuczne ?

       Wszystko jest dla ludzi. Każdy decyduje o sobie. Po jednorazowym zabiegu nic sie nie stanie.Można dzięki temu przekonać się jak to jest mieć,,rzęsy do nieba '' przez 24h na dobę. Jeśli ciężko jest Ci podjąć decyzję. Bo nie jest to decyzja dotycząca wyboru kolejnego podkładu, który pozwoli, że będziesz mieć porcelanową cerę. Musisz mieć odpowiednie zaplecze finansowe na ten zabieg. Jeśli na Twojej liście jest więcej ,,przeciw'' niż ,,za "  to spróbuj zadbać o swoje naturalne rzęsy.

Kilka zasad naturalnych rzęs:
- stosuj demakijaż, nie obciążaj rzęs niepotrzebnie
- korzystaj z olejku rycynowego, nakładając go na rzęsy ( koszt ok 6 zł)  
- korzystaj z odżywek dostępnych w drogeriach ( koszt  10 zł - 100 zł )
- zażywanie suplementów diety, które maja korzystny wpływ na rzęsy jak i na włosy

Produkty wpływające korzystnie na wzrost rzęs

1.


2.

3.

4.5.Podsumowując,  chcąc przypomnieć bezwzględnym trendem dzisiejszych czasów jest jednak umiar.

Komentarze

  1. miałam doklejane rzęsy przez trzy miesiące i nawet specjalnie robiłam zdjęcia przed zabiegiem i po usunięciu sztucznych rzęs. różnicy w naturalnych rzęsach nie było. nie zniszczyły się, nie przerzedziły, nic im się nie stało. oczywiście te trzy miesiące to jest krótko, po trzech latach może wynik eksperymentu byłby inny.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuje za wszelkie komentarze i obserwację.
Zostaw adres swojego bloga, a na pewno się odwdzięczę.

________________________________________

Thank you for all the comments and observations.
Leave the address of your page and I will visit your page.

Popularne posty z tego bloga

Farbowanie włosów, jaki będzie najlepszy kolor ? Sprawdzamy wszystkie kolory !

Trzy kolory włosów, które inspirowały do zmian w 2016 roku

KOLOR WŁOSÓW OMBRE czy ZŁOTY REFLEKS ?