Czas na siłownie. Chcesz być modny uprawiaj sport !

      Wyjście na siłownie.  Czy to dobry pomysł ? 





        Dbanie o zdrową i szczupło wyglądająca sylwetkę stało się bezwzględnym trendem. 

Wyjście na siłownie stało się na tyle popularne, że wiele osób zamiast odpoczynku przed telewizorem po ciężkim dniu woli wyjść na siłownie choć nawet na kilka minut.
Własnie dzięki takiemu nowemu sposobowi na relaks w miastach pojawia się coraz więcej i więcej siłowni, które pojawiają się ,,jak grzyby po deszczu ".





     Czego się dowiedziałam, iż głównym powodem wykupienia karnetu na siłownie jest :

- chęć zadbania o swoją sylwetkę,  nie zawsze należy łączyć  z odchudzaniem !
- chęć urozmaicenia czasu wolnego
- chęć poznania kogoś nowego 
- prestiż wśród znajomych


       Zaskakujące ? Myślę, że początek jest dość dziwny ,,- Chęć zadbania o własną sylwetkę " i  nie chodzi tu zawsze o  odchudzanie. Dlaczego tak jest ? Tak, naprawdę osoby które chcą schudnąć i nie mają na myśli zrzucenie 5 kg, mowa tu o osobach  rzeczywiście otyłych z zauważalną nadwagą, raczej nie chętnie odwiedzają takie miejsca jak siłownia.

Jeśli kieruje nimi silna wola zrzucenia zbędnych kg robią to w domu, biegają, spacerują itp, a do siłowni udają się dopiero wtedy,gdy  uznają, że nie będą się krępować przed innymi.

Jakie siłownie cieszą się największym powodzeniem ?


   Zależy kto jaki ma cel.

Zwykle osoby, które pragną zrzucić ,,kilka'' czy kilkanaście  kg i raczej mają zamiar poważnie potraktować ten plan wybierają siłownie kameralne, najlepiej blisko domu/mieszkania na  okolicznych osiedlach
Osoby, które wolą zawrzeć nowe znajomości, a siłownie traktują jak idealne miejsce do spotkań, rozrywki raczej stawiają na popularne, duże sieciowe siłownie.


   By efekty mogły być zauważalne, treningi powinny być regularne. To wszystko zależny już od naszej silnej woli.Treningi to nie wszystko, doskonale połączone z dietą przynoszą oczekiwane efekty.




   Na ostatnim miejscu uplasowało się stwierdzenie ,,- Prestiż wśród znajomych ".

Niestety dla niektórych głównym powodem wyjścia na siłownie jest po prostu chęć  stworzenia kolejnej serii selfie w lustrze. 













             Kilka podstawowych rad 


1.  Należy unikać przesadnego skupiania się na swoim wyglądzie, na modnych ubraniach oferowanych przez sportowe marki. Zbyt wyzywający strój, może wyglądać trochę kiczowato w oczach osób, dla których prawdziwy trening jest sprawą pierwszorzędowa niż super, drogie, markowe ubrania.


2. To nie miejsce na pełny makijaż. Jeden był wręcz przerażony, zastanawiał się potem poruszam  ten temat w towarzystwie, - jak to kobieta może przyjść z pełnym makijażem na siłownie ? Nie chcesz być tematem numer jeden w głowie jakiegoś faceta ( oczywiście negatywnym), zrób lekki makijaż. 

3. Niezliczone selfie w lustrze to lekki kicz, no chyba, że jesteś jedyną osobą na siłowni.

4. Siedzenie od pół godziny na rowerku, zero wysiłku  i nadmierne obserwowanie innych.
Nie każdy wylewający z siebie siódme poty, traktujący trening bardzo poważnie  lubi być  natrętnie obserwowany akurat w tej sytuacji - nie każdy traktuje siłownie jak klub dyskusyjny. 



5. Faceci, nie myślcie, ze wy i wasze ciało jest w centrum uwagi. Siłownia to nie biuro matrymonialne, Jednak jeśli chcesz zawrzeć nowe znajomości,  nie zaczepiaj  intensywnie ćwiczących kobiet, zrób to w drodze do szatni lub zaoferuj swoją pomoc w obsłudze urządzenia.

6. Nie zostawiaj maszyn w nieporządku. Zawsze na każdej siłowni w ogólnodostępnym miejscu znajdziesz papierowe ręczniki i płyn czyszczący. Nic Ci się nie stanie, jak przetrzesz, siedlisko z własnego potu, a nawet zyskasz uznanie w oczach innych za swój profesjonalizm.

7. Nie przeceniaj swoich możliwości w celu zaimponowania komuś. Najpierw rozgrzewka potem trening .

8. Najważniejsze, nie zajmuj urządzenia zbyt długo, gdy na siłowni tłumy.

9. By uzyskać efekty nie należy myśleć, że chodzenie na siłownie wystarczy.
Sport to  jedno, a dieta to drugie. Zdrowa dieta w której nie ma miejsca na alkohol i inne używki.

10. Wewnętrzna motywacja. Określ sobie cel, do którego bedziesz dążyć.

11. Najlepiej jest chodzić na siłownie w towarzystwie,osoby, która ma podobny cel jak Ty, gdy bedziesz mieć chwilę   słabości i rezygnacji, łatwo możesz ją pokonać, jeśli pomoże Ci druga osoba.Tutaj wykorzystam mój przykład .
    Przez pewien okres  nigdy nie lubiłam, mojej samotnej drogi do szkoły. Na samą myśl, aż odechciewało mi się wstawać rano,ubierać itp.Droga mi się dłużyła,miałam wrażenie, że idę przez godzinę, a tak naprawdę było to tylko 15 minut. Jednak pewnego razu, na mojej drodze spotkałam kogoś, kto spowodował, że wszystko odwróciło się o 180*. Czekałam na kolejny dzień by tylko się spotkać rano i porozmawiać, a każda chwila słabości typu ,, dziś nie idę do szkoły" bardzo szybko znikała. Nie, nie nie była to miłość i zakochanie. Tylko znajomość, która pozwalała przetrwać codzienność.

12. Jeśli brakuje Ci motywacji, najlepiej kup karnet na jakiś czas. Wydaje mi się, że wydanie pieniędzy, najlepiej ciężko zarobionych, zmotywuję Cię najbardziej.

13. Ćwicz stopniowo. Chyba nie chcesz spędzić, kilka kolejnych dni z zakwasami i stracić kilka cennych dni ze swojego karnetu.

14. Czuj się pewnie siebie. Osoba towarzysząca Ci w tym pomoże.


        Pamiętaj! Jeśli nie jesteś zadowolony do końca ze swojej sylwetki, to wiedz, że jesteś w stanie ją zmienić i nie potrzebujesz dużego nakładu pieniężnego, a jedynie czas i wytrwałość.  




A Wy macie własne doświadczenia z siłownią ?


Pozdrawiam :)

Komentarze

 1. Ja osobiście krępuję się ćwiczyć przy innych wcale nie ze względu na dużą nadwagę, bo mam jej dosłownie kilka kilo, po prostu nie lubię, jak ktoś na mnie patrzy (albo nawet jak nie patrzy, ale po prostu jest i wiem, że może spojrzeć) :) Ale bardzo fajnie wszystko opisane, no i świetne rady na koniec :)
  http://sloiczeknutelli.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Nigdy nie byłam na siłowni, bo tak jak koleżanka wyżej nie lubię ćwiczyć przy innych, wolę sama w domu. Ale ja nie ćwiczę w ogóle, szybko rezygnuje :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajny post. Ja nie chodzę na siłownię, ponieważ jestem w klasie sportowej i codziennie mam 2h wf w szkole :)

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja też nie jestem fanką siłowni, za to bardzo lubię i szczerze polecam jazdę na rolkach.

  OdpowiedzUsuń
 5. świetny post, ja lubię siłownie na dworze ;) obserwuję ;)
  www.honestallthetime.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Zastanawiałeś się kiedyś nad brodą ? Jakie przynosi korzyści, a co w niej przeszkadza ?
  Zapraszam serdecznie do zapoznania się z tematem, który pomaga niezdecydowanym do zarostu.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuje za wszelkie komentarze i obserwację.
Zostaw adres swojego bloga, a na pewno się odwdzięczę.

________________________________________

Thank you for all the comments and observations.
Leave the address of your page and I will visit your page.

Popularne posty z tego bloga

Farbowanie włosów, jaki będzie najlepszy kolor ? Sprawdzamy wszystkie kolory !

Trzy kolory włosów, które inspirowały do zmian w 2016 roku

KOLOR WŁOSÓW OMBRE czy ZŁOTY REFLEKS ?