Elegancki styl dla panów. Jak się ubrać na wesele ?
      Sezon sprzyja akademickim obronom prac licencjackich, inżynierskich, magisterskich....
Sezon sprzyja weselom, ślubom i innym eleganckim przyjęciom, które wymagają nie nagannego wyglądu.
U panów jest tak, często kobiety tak myślą,że wystarczy, ze kupią jeden porządny garnitur i możne im służyć przez wiele lat. Owszem być może i tak, ale warto zaznaczyć, iż w tym sezonie przyszedł trend na zupełnie coś nowego. Garnitury, które były popularne do tej pory, głównie czarne, owszem mają swój urok wciąż, jednak jeśli chcesz wyglądać modnie i czuć się pewny siebie, możesz postawić wszystko na jedną kartę....
.... i zainwestować w garnitur w kolorze niebieskim.

Wiem, wiem niebieski ma wiele odcieni w tym przypadku w grę wchodzi doceń spokojny,  szykowny. Oprócz niebieskiego, niezwykle duży prym również wiedzie garnitur w kolorze granatowym ( zdjęcie pierwsze) od nieco stonowanym odcieniu.
Dodatkowo najmodniejsze są garnitury gładkie, bez żadnych elementów typu delikatne białe prążki itp.Czerń w tym sezonie okazała się zbyt banalna, jednak warto wiedzieć, że nigdy nie wyjdzie ona z mody i zawsze wygląda świetnie, jednak póki co ustępuje ona ona miejsca nowym trendom.

Mucha czy krawat ?

    Nie ma zasady ogólnej, ze krawat tylko na wesele, muszka tylko na ślub. Oba te dodatki wyglądają świetnie, a jedynym kryterium wyboru jest to czy ktoś lubi siebie w muszce czy krawacie.
Mucha  do garnituru to niezwykle rzadki spotykany widok, zwykle wybierają je osoby, które lubią się wyróżniać w tłumie.Ci którzy nie lubią się wyróżniać mogą postawić na muchę czarną lub granatową.W przypadku krawatu można postawić na klasyczny krawat lub na tak zwany śledzik. Śledzik jest smuklejszy i dłuższy, więc zalecany dla panów wyższych u chudych .Co wybrać ?

    W tym sezonie nie ma miejsca na brak odwagi. Stawiamy na niebieskie garnitury, muchy w różnorodnych kolorach i odcieniach ( w granicach przyzwoitości ). Krawat też może być, jednak warto postawić na kolor.

Najbardziej polecane kolory much i krawatów w tym sezonie :
granat, niebieski, marsala (odcień bordowego), granatowy w białe kropki.

Kilka żelaznych zasad 

  • Koszula pod garniturem powinna być koniecznie z długim rękawem jeśli mamy w zestawie krawat.
  • Przy wyborze koszuli warto zwrócić uwagę na rozmiar. Nie powinna być zbyt ciasna bo prowadzi to do nieefektywnego rozchodzenia się koszuli na brzuchu, w szczególności u panów z otyłością typu brzusznego
  • Zbyt długie rękawy marynarki, zbyt długie nogawki spodni czy za duża marynarka w ramionach. Garnitur powinien być idealnie dopasowany. O ile długość nogawek czy rękawów można skorygować to zbyt szerokie ramiona już nie.
  • Garnituru, nie pożyczamy. Każdy pan powinien mieć swój garnitur odpowiednio dopasowany i skrojony do swojej sylwetki. 

Komentarze

  1. Świetne rady, planuję przyjacielowi kupić krawat i teraz wybralam ze niebieskii kupie :)
    efffie.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuje za wszelkie komentarze i obserwację.
Zostaw adres swojego bloga, a na pewno się odwdzięczę.

________________________________________

Thank you for all the comments and observations.
Leave the address of your page and I will visit your page.

Popularne posty z tego bloga

Farbowanie włosów, jaki będzie najlepszy kolor ? Sprawdzamy wszystkie kolory !

Trzy kolory włosów, które inspirowały do zmian w 2016 roku

KOLOR WŁOSÓW OMBRE czy ZŁOTY REFLEKS ?