Domowe wino i własna winiarnia      Sezon zbiorów owoców już w pełni. Warto wykorzystać je nie tylko na przetwory, ale też do produkcji własnego domowego wina. Z pewnością wiele osób marzy, marzyło o domowej piwniczce wypełnionej trunkami z różnych okresów. Warto zacząć od dziś i rozpocząć własną kolekcję.
Bezwzględnym trendem wśród szanujących się  gospodarzy wiedzie wino własnej roboty, przechowywane w przydomowej piwniczce, leżakujące i czekające na odpowiedni czas spożycia.
Wino można produkować z :
- aronii
- gruszek
- wiśni
- winogron
- dzikiej róży
- czarnego bzu
- agrestu
- rabarbaru
- pigwy
- jabłek
- śliwek
- agrestu i porzeczek

Możliwości jest jeszcze wiele, wszystko zależy od dostępności owoców.
Potrzeba niewiele nakładu finansowego, a ogrom cierpliwości.
Do przygotowania około 20 litrów wina, potrzeba mniej więcej  około 8 kg owoców, kilka kg cukru, kilka litrów wody i drożdże winne z pożywką,  zakupie w sklepie, których cena wynosi mniej więcej 5 zł.
  Wino powstaje na zasadzie fermentacji, czyli oddychania beztlenowego, przeprowadzanego przez drożdże, które dodajemy na początku do owoców. Drożdże w wyniku fermentacji produkują interesujący nas alkohol oraz dwutlenek węgla.Cały proces powstawania wina jest w pełni naturalny i nie wymaga dodawania spirytusu bądź innego alkoholu, chyba, z ktoś pragnie stworzyć trunek o większej zawartości procentowej niż 17 %, wtedy może urozmaicić swój przepis o dodatkowy alkohol.

Prawdziwy zachwyt wśród gości może wzbudzić wino własnej roboty, leżakującej we własnej przydomowej piwniczce w eleganckich zakorkowanych butelkach oklejonych etykietą ze swoja własną marką.
Zalet picia domowego wina jest wiele. najważniejszą jest to że jest produkowane w sposób naturalny i mamy pewność, że nie ma w nim żadnych sztucznych barwników czy konserwantów.

      W Polsce najpopularniejszym regionem, gdzie produkowane są wina na ogromną skale są terany zachodniej Polski to właśnie tam posiadanie kilku hekterów pnących się winorośli jest najnormalniejszym widokiem.Choć polskie wina nie są tak rozpowszechnione na świecie jak wina francuskie, grackie czy choćby niemieckie z pewnością za jakiś czas zupełnie się to zmieni.

Komentarze

 1. O jeju :-D ,ja kocham wino! zwłaszcza białe ,ale czerwonym półwytrawnym nie pogardzę ! :-) obowiązkowo do obiadu :-)
  Buziaki :-*

  http://nataliazarzycka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja jestem jeszcze za młoda na te cudeńkaa :)

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuje za wszelkie komentarze i obserwację.
Zostaw adres swojego bloga, a na pewno się odwdzięczę.

________________________________________

Thank you for all the comments and observations.
Leave the address of your page and I will visit your page.

Popularne posty z tego bloga

Farbowanie włosów, jaki będzie najlepszy kolor ? Sprawdzamy wszystkie kolory !

Trzy kolory włosów, które inspirowały do zmian w 2016 roku

KOLOR WŁOSÓW OMBRE czy ZŁOTY REFLEKS ?