Prawdziwy obraz singla. Moda na Singlizm ?

        
       Największym miastem singli jak się okazuję jest Nowy Jork. Natomiast najbardziej przyjaznym państwem dla singli jest Szwecja. Singielstwo tam jest bardzo popularne i w części wynika z mentalności kulturowej tego kraju, Albowiem państwo dba o swoich singli i jak się okazuję życie w pojedynkę jest bardziej opłacane w Szwecji.
Nic w tym dziwnego, iż ludzie wolą wybrać, życie w pojedynkę niż zakładać rodzinę, a kiedy już to robią, nie decydują się na sformalizowanie związku.


     Singlizm w  w dużym mieście, gdzie jest pełno w niej różnorodności kulturowej, ale też osobowościowej pośród tylu ludzi samotność jest czymś normalnym.
Wszyscy się gdzieś spieszą, ale samotny człowiek nie zostanie nazwany starą panną czy starym kawalerem tylko singlem, a singlizm jest bardzo popularny ostatnim czasy.
Tam nikt nie jest dyskryminowany za swój status.
W dużych miastach singiel to osoba samotna z wyboru, która wybrała życie w pojedynkę, jest bardzo aktywna zawodowo i towarzysko, przynajmniej tak wynika z opinii obserwatorów.

     Za to w małych miejscowościach singlizm jest niedopuszczalny. Tam już nie ma nawet takiego słowa. Mówi się prosto z mostu,-  ten stary kawaler !
Stary kawaler jest dyskryminowany, tak samo jak stara panna. Sama byłam świadkiem sytuacji na targu podczas wakacji, będąc w małej nadmorskiej mieścinie.
Gdzie kobieta, oczywiście młoda, ale samotna chcąc kupić dwa pomidory, którego sobie wybrała z pośród całego pudła, uzyskała pytanie, a w zasadzie pytanie retoryczne od sprzedawczyni, ,, Tylko dwa ? "
Tak, chciała kupić tylko jednego pomidora, bo ma dwa kroki do targu obok, którego codziennie przechodzi i zawsze chce mieć świeże warzywa na obiad i jest również singielką.


     Singlizm jest obecnie bardzo popularny. Ludzie wolą żyć w wolnych związkach lub być singlem by nie ponosić odpowiedzialności za kogoś.
Singlizm z wyboru, albo z przypadku.
Na podstawie opinii  innych ludzi z perspektywy obserwatora. Singlami z wyboru są zwykle osoby, które poświęcają się karierze i rozbudowywaniu zaangażowania w karierę zawodową. Brakuje im czasu na budowanie długich relacji partnerskich stąd ich uczuciowość jest powierzchowna, a zarazem krótkotrwała, ograniczająca się do atrakcyjności fizycznej drugiej osoby.  Kolejne rozczarowania powoduje obudzenie się w nich chęci na poznanie idealnego partnera, stąd budzi się przekonanie o idealnej miłości, której do tej pory się nie doświadczyło. 

     Na podstawie badań przeprowadzonych wśród singli, obraz singla wygada nieco inaczej. Zwykle podłoże singielstwa formuje się już  w  okresie dzieciństwa. Potęga podświadomości i sytuacje, które spotkały nas w bardzo młodym wieku odbijają się szerokim echem w naszym dorosłym życiu.
Na pierwszym miejscu można uwzględnić  nieudany związek rodziców, dziadków, choć równie dobrze inną przyczyną singielstwa może być znów idealny związek rodziców, jako niedościgniony model, którego nie będziemy w stanie powielić.
Na kolejnych miejscach niepowodzenia w tworzeniu związków, są typowe przyczyny takie jak własne niepowodzenia w związkach,niepowodzenia przyjaciół, brak doświadczenia, izolacja społeczna, brak otwartości w wyrażaniu własnego zdania, emocji, brak celów życiowych, zagubienie, brak zainteresowań,  brak pracy.


W jednaj z książek J. Czarneckiej przeczytałam wątek na temat obrazu singla. Jest ich kilka i w zupełności się z nimi zgodzę, bo singiel to nie tylko :

 • zraniony singiel
 • szczęśliwy singiel, kochający życie towarzyskie
ale również, człowiek z bardziej bogatym podłożem psychologicznym

 • singiel marzyciel
 • oswojony singiel, czyli samotnik z natury
 • singiel bezkompromisowy
 • singiel miotający się, czyli jednym słowem singiel z przypadku, który nie chce być nim wiecznie
 • modny singiel 


    Singiel to nie tylko singiel, to człowiek o bogatym wnętrzu i różnych doświadczeniach życiowych.  
     

Komentarze

 1. Ja jestem singlem i dobrze mi z tym ^^

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. ciekawy post, ja singlem nie jestem :)
  klikniesz u mnie w najnowszym poście pod tekstem w linki?

  http://fashionelja.pl

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuje za wszelkie komentarze i obserwację.
Zostaw adres swojego bloga, a na pewno się odwdzięczę.

________________________________________

Thank you for all the comments and observations.
Leave the address of your page and I will visit your page.

Popularne posty z tego bloga

Farbowanie włosów, jaki będzie najlepszy kolor ? Sprawdzamy wszystkie kolory !

Trzy kolory włosów, które inspirowały do zmian w 2016 roku

KOLOR WŁOSÓW OMBRE czy ZŁOTY REFLEKS ?