8 obecnie najpopularniejszych sportów, cieszących się rzeszą zwolenników

  
     Uprawianie sportu dla jednych jest głupotą. Bo po co ludzie pakują i dźwigają ciężki plecaki, wspinają się na ośmiotysięczniki na drugim końcu świata. Marzną, odmrażają sobie palce u stóp, chudną, stresują się i ryzykują życiem......
Nie, ja nigdy nie powiem, ze jest to głupota. Tego trzeba doświadczyć by mieć własne zdanie w tym temacie. Sport to kawał adrenaliny, który motywuje nas do działania, nadaje tempa naszemu życiu i o dziwo potrafi nam go nieźle zorganizować.
Bo kto jest najlepszym organizatorem czasu ? .... praca ! Nie tylko praca zawodowa, ale i obowiązki, rozrywka.
Warto się rozwijać i znaleźć swoją niszę, która urozmaici nasze życie.
Sport jest jednym z pomysłów. Sport to szerokie pojęcie, które umiejętnie trzeba spersonalizować do własnych możliwości.

1. Taniec

     Szkoły tańca, kursy tańca towarzyskiego czy seria co tygodniowych spotkań w klubie studenckim to propozycje dla osób zainteresowanych tańcem.
Tyle o ile jak się okazuje jest to świetna rozrywka w czasie wolnym między pracą, szkołą i obowiązkami domowymi. Niektórzy stawiają tam swoje pierwsze kroki na parkiecie, inni przyuczają się do pierwszego weselnego tańca, są też tacy, którzy liczą, że właśnie na kursie tańca poznają swoją drugą połówkę.Nie od dziś wiadomo taniec łączy ludzi.
Swego czasu kilka lat temu prym wiódł dance street, zapewne za sprawą całej serii kinowych hitów jak Street Dance. Dziś ten rodzaj tańca plus oczywiście taniec współczesny, jazz jest przeznaczony dla młodszych grup wiekowych, a program You Can Dance odszedł w zapomnienie. Przypadek, nie sądzę.


Dla osób starszych wiekowo 20+, prym wiedzie taniec towarzyski inaczej taniec użytkowy. Nie jest to jednak  walc czy tango, choć mają one swoich zwolenników, na pierwszy plan rzucamy Kizombe. Bardzo zmysłowy i sensualny  taniec pochodzący z Angolii.Dla indywidualistów, którzy nie pragną uczyć się kroków popularnej Kizomby, przeznaczona jest Zumba, która nie tylko jest wykorzystywana w szkołach tańca, ale także na zajęciach fitness.
Taniec to nie tylko możliwość spalenia kilku ponadprogramowych kalorii, ale też szansa na zdobycie pewności siebie. Po 30 minutach intensywnego tańca można spalić nawet koło 300 kcal.2. Squash

    Każdy ceniony się człowiek z zamiłowaniami do sportu, ponadprzeciętnymi, mieszkający w dużym mieście powinien wiedzieć co to jest Squash i choć raz zagrać w niego.
Ma wiele wspólnego z tenisem, jednak XXI wiek idzie do przodu, a minimalizm wziął górę nad rozsądkiem. Po co budować ogromne korty tenisowe , szukać pary do debla, skoro wystarczy ściana.

 

3. CrossFit

      Sport, który łączy elementy fitnessu, ale również treningu siłowego, ciężarowego i biegowego. Można uznać, iż jest to sport wytrzymałościowy.
Skierowany jest zarówno do amatorów jak i do zawodowców. Chętnie uprawiają go kobiety, jak i mężczyźni. Nie ma granic wiekowych. Ma własną  terminologię i zasady. Można powiedzieć, że Crossfit to nie tylko sport, ale styl życia. Polega on intensywnym wykonywaniu ćwiczeń bez czasu na przerwę. Ćwiczenia wykonywane jednocześnie wpływają na wiele aspektów takich jak: szybkość, siła, rozwój mięśni czy odporność organizmu.
Wszystkie ćwiczenia są odpowiednio indywidualnie dobrane dla każdego. Powinny być one wykonywane codziennie i trwać co najmniej 30 minut.4. Piesze wycieczki górskie

      Tak, to one cieszą się największym zainteresowaniem obecnie. Niby coś banalnego, a jednak ma rzesze zwolenników. Miłośnicy potrafią przez kilka miesięcy kompletować wyposażenie by w sezonie wybrać się w góry w nieznane dotąd tereny. Z perspektywy moich obserwacji to własnie góry są najczęściej wybieranym miejscem do spędzenia urlopu. Uwaga ! Spacerowaniem po górach można się zarazić.
5. Climbing 

     Nie jest to sport dla amatorów. By przeżyć swój prawdziwy realistyczny Climbing należy na długo, długo przed odpowiednio się przygotować. Jest to sport, który wymaga nie tylko ogromnej wiedzy, ale i sprawności. Jak wiadomo, uprawiając intensywnie jakiś sport należy się liczyć z kontuzjami, których można się nabawić.W Climbing'u  kontuzje te mogą być naprawdę poważne, a nawet i śmiertelne. Dlatego to na początek warto zacząć od ścianek wspinaczkowych pod okiem specjalistów. Nasz kraj jest stworzony dla Climbing'u, szczególnie południe Polski.
Jura Krokowska Częstochowska, Góry Świętokrzyskie i słynna Kadzielnia w centrum Kielc, to tylko początek. 6.Spinning

    Spinning, to inaczej jazda na rowerze stacjonarnym w klimatyzowanym pomieszczeniu pod okiem trenera narzucającego tempo i w towarzystwie miłej dla ucha i motywującej muzyki. Rowery do spinningu są rowerami kolarskimi, tak te same na których trenują kolarze otwarcia sezonu. W zależności od własnych możliwości można indywidualnie dobrać sobie trasę, płaskie tereny z jednostajnym tempem lub bardziej górzyste, gdzie znajdziemy chwilę wytchnienia podczas zjazdu z górki po męczącym podjeździe.


                                           

7. Jazda na rowerze

   Nieco odmienna forma Spinningu, sami sobie jesteśmy trenerem. Wybieramy tempo,a  przede wszystkim trasę, którą można podziwiać. Jazda na rowerze w terenie sprzyja nie tylko dobrej kondycji, ale też niespodziankom, które mogą nas spotkać.
Już w tym sezonie można było skorzystać z nowo stworzonego szlaku turystycznego Polski Wschodniej. Do jazdy na rowerze motywują nie tylko świetne widoki, niezapomniane przygody na trasie, ale tez mobilne aplikacje. Oto kilka z nich :


a)  Endomondo Sports Tracker
    Aplikacja w którym możesz dodawać znajomych, rywalizować z nimi, poznawać nowe trasy. Zawiera odtwarzacz muzyczny, a także elektronicznego trenera.

b)  Strava Cycling 
Dzięki  Google Maps zyskujemy  dostęp do mapy, gdzie możesz obserwować trasę. Rejstruje także m.in. całkowitą sumę przebytych kilometrów,całkowity czasu spędzony na rowerze, liczbę osób podążających za nami tą samą trasą rowerową.

c)  Sport Tracker,  kontroluje rytm serca

d) iMapMyRIDE Riding Cycling GPS

e)  Move! Bike Computer
Poza uniwersalnymi danymi takimi jak  czas, dystanse i prędkości, apka  rejestruje liczbę wjazdów pod górę, zjazdów w dół.

f) CycleDroid

g) Bikecomputer, najlepsze ścieżki rowerowe

h) Cyctastic GPS
Osobisty trener, wyliczający ilość spalonych kalorii, wyszukuje najlepsze trasy itp8. Nurkowanie

     U nas w kraju jest to prawdziwa abstrakcja. Tylko nieliczni mieli okazje zanurkować w oceanie lub morzu. Jednak sport ten z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. By zacząć go uprawiać wystarczy znaleźć tylko odpowiednią pływalnie. W większych miastach nie ma z tym zupełnego problemu. 

Komentarze

 1. Ja gram w piłkę ręczną :D
  Oprócz tego, ja jeszcze biegam. Używam przy tym aplikacji endomondo <3

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. ja lubię jazdę na rowerze
  wpadnij na nowy post i zrób klik w wishlistę jeśli możesz :)?

  http://fashionelja.pl

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuje za wszelkie komentarze i obserwację.
Zostaw adres swojego bloga, a na pewno się odwdzięczę.

________________________________________

Thank you for all the comments and observations.
Leave the address of your page and I will visit your page.

Popularne posty z tego bloga

Farbowanie włosów, jaki będzie najlepszy kolor ? Sprawdzamy wszystkie kolory !

Trzy kolory włosów, które inspirowały do zmian w 2016 roku

KOLOR WŁOSÓW OMBRE czy ZŁOTY REFLEKS ?