Współczesne hobby, które ewoluowało na potrzeby rynku     O Dronach domowej roboty stało się głośno,kiedy to wyszła na jaw tajna akcja przemytników, przemycających narkotyki po za granice państwa. 
Po tym jak stały się zagrożeniem dla 300 pasażerów samolotu, gdzie 5 kg dron może uszkodzić silnik samolotu i doprowadzić do katastrofy lotniczej i katastrofy wielu ludzkich istnień.Drony , znalazły grono zwolenników, a w szczególności zapalonych kolekcjonerów gadżetów. Nieco bardziej ambitni stawiają na coś niepowtarzalnego własnej roboty. Dla czystych amatorów, są zarezerwowane drony emitujące całkiem spory hałas, niezgrabne o ograniczonych ruchach. Jednak obecnie drony wykorzystywane w służbie państwa zaopatrzone w systemy nawigacyjne, mikrokamery, są niemal niezauważalne dla ludzkiego oka, a ich hałaśliwość ogranicza się do minimum.

Mini drony może zakupić, każdy miłośnik technologiczny, lubiący takie zabawki. I w tym momencie, jesteśmy świadkami wykształcenia się nowego zawodu, który powstał na potrzeby współczesnego świata. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o,  pieniądze i oczywiście o........  zdrowie.
 Okazuje się, że dronem nie może sterować ktoś kto nie jest odpowiednio przeszkolony.
Wymagany jest kurs na operatora drona, a także certyfikat potwierdzający umiejętności pilota.
Zaczynajac od początku, kto może zostać operatorem bezzałogowego statku ? czyli fachowo UAVO, ang. Unmanned Aerial Vehicle Operator.
-Każdy, kto zdobędzie dokumenty na operatora statku. By zdobyć takie dokumenty należy zdań egzamin ,składający się z egzaminu teoretycznego i praktycznego, gdzie :


  • egzamin teoretyczny: 53zł
  • egzamin praktyczny: 105zł
  • wydanie świadectwa UAVO: 43zł

Warto doliczyć również badanie lekarskie w cenie 200 zł. Oczywiście do egzaminu należy tez się przygotować odpowiednio i doliczyć koszty kursu, oscylujące w granicach 500-2000 zł, oczywiście można też się szkolić samodzielnie, a informacje o przebiegu egzaminu na operatora drona bezzałogowego są publicznie ujawnione.
Oczywiscie na biznesie z dronami, skorzystać również mogą służby porządkowe, wlepiające mandaty operatorom bez uprawnień. Z pewnością w przyszłości również pojawią się oferty pracy, dla doświadczonych operatorów dronów, a w służbach porządkowych czy u zawodowych żołnierzy ukończony kurs operatora drona będzie bardzo ceniony wśród pracodawców.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Farbowanie włosów, jaki będzie najlepszy kolor ? Sprawdzamy wszystkie kolory !

Trzy kolory włosów, które inspirowały do zmian w 2016 roku

KOLOR WŁOSÓW OMBRE czy ZŁOTY REFLEKS ?