Jak Cię widzą, tak Cię piszą     Czy wygląd zewnętrzny ma znaczenie ?
Nigdy nie wierz człowiekowi, który wypiera się,że absolutnie wygląd drugiej osoby nie ma dla niego znaczenia. Pamiętaj, wygląd zawsze ma znaczenie !
     Już nawet nie mam na myśli  tzw. wrodzonej atrakcyjności. wbrew pozorom każdy z nas ma w sobie to coś. ,, Coś" za czym nie pobiegną tłumy, ale ,, coś" co zwraca uwagę kilku osób.
Wcale nie trzeba mieć symetrycznej twarzy, dużych oczu i wydanych ust bo komuś utkwić w pamięci. Ja bardziej, skupie się na wyglądzie zewnętrznym na który mamy wpływ każdego dnia.
Uczesanie, makijaż i ubiór. Te trzy elementy potrafią wiele powiedzieć o drugim człowieku.
By jeszcze bardziej Wam to wyjaśnić przetoczę kilka przykładów.

,,Wygląd zewnętrze to nie wszystko, liczy się jeszcze wszystko to co jest w zasięgu Twojej ręki''

    Z racji tego, iż spotykam każdego dnia, wiele nowych osób z rożnych grup społecznych, zawodowych o różnym statusie majątkowym, zaobserwowałam ogrom zależność.
Jak to w szpitalu najwyższy poziom hierarchii społecznej pełni ordynator, lekarz, potem są położne, pielęgniarki i pozostali pracownicy. Czasami spotykam lekarzy z syndromem Boga.
Nie jest to najlepsza postawa wobec zwykłego śmiertelnika.Jednak nic w przyrodzie nie dzieje się bez powodu, zazwyczaj lekarze z syndromem Boga, każdego dnia pracują w ogromnym stresie, a na ich barkach ciąży czyjeś życie lub 30 pacjentów na oddziale internistycznym z ogromną historią chorobową.
Lekarz, pielęgniarka, położna, ratownik medyczny, fizjoterapeuta to własnie ta grupa ludzi, którzy w zasadzie nie powinni zwracać uwagi na wygląd. Co dzień, dzień w dzień widzą człowieka w chorobie, a jak wiadomo człowiek chory, obolały, nie wygląda najlepiej.
A jednak zupełnie inaczej traktowany jest pacjent, który ma schludną i czystą piżamę/ szlafrok, uczesane włosy i porządek na półce przy łóżku.Mówiąc w skrócie, rozmowa lekarz-pacjent inaczej się klei i więcej szczegółów jest w niej zawarte, przeważnie jest dłuższa, a przede wszystkim zadowalająca dla pacjenta, który czuje się dostrzeżony. 

Osoby wyglądające na starsze są traktowane poważniej 

    Inny przykład również, że szpitala. Tym razem oddział pediatryczny. Z racji tego, iż dzieci do 2 roku życia nie są w stanie same pozostać w szpitalu, matki biorą urlopy w pracy, zwalniają się z obowiązków domowych i w bardzo prymitywnych warunkach towarzyszą swoim dzieciom na salach.
Niektóre szpitale nie są do tego odpowiednio przystosowane i kobiety śpią na materacach przy łóżkach dzieci, a z jednej łazienki korzysta cały oddział.Nie ma mowy o wypoczętym wyrazie twarzy, świeżości, zadowalającej fryzurze, a co dopiero o makijażu.
Kiedyś na takim oddziale spostrzegłam kobietę, dość młodą wyglądającą na 18 lat, a nie na 24 jak to było w rzeczywistości. Była to matka małego  3 miesięcznego chłopca.
Po kilku nieprzespanych nocach na oddziale szpitalnym, chciała coś nowego dowiedzieć się o stanie zdrowia dziecka. I co się stało. Została zbyta, lekarz prowadzący odpowiedział jej jednym zdaniem na jej pytanie, a z pewnością nie takiej odpowiedzi oczekiwała.
Kobieta zostawiła dziecko w szpitalu pod opieką swojej matki, a sama wróciła do domu. 
Wyspała się, wykąpała, jednym słowem doprowadziła do porządku.
Czuła się pewniej i ponownie udała się do lekarza po informację o stanie zdrowia syna.
Już nie wyglądała jak wygłodniałe dziecko 17 - letnie, zmęczone całodniową pracą w fabryce, tylko jak zadbana, dojrzała, poważna kobieta. Została zaproszona do pokoju lekarskiego, uzyskała zadowalające informacje i nie została potraktowana powierzchownie.     Mam tendencje do tego, że czytam wiele książek, felietonów, blogów w krótkim odstępie czasowym.Utkwi mi jakieś mądre zdanie w pamięci, ale za Chiny nie jestem w stanie sobie przypomnieć , skąd ja go znam. W takim razie zapożyczając ciekawy tekst, (wydaje mi się, ze był to felieton ), a w nim  :
    
     ,, Nigdy nie wychodź z domu w brzydkich majtkach bo nigdy nie wiesz jak może zakończyć się Twoje wyjście z domu "

..... jak trafisz na SOR ( Szpitalny Odział Ratunkowy ) w byle jakich majtkach,to byle jak będziesz traktowany.    Zastanawialiście się kiedyś dlaczego prawnicy, handlowcy, bankowcy ubrani są elegancko w garnitury, a kobiety w niewyzywające czarno białe stroje ?
Jako zawody, ogromnego zaufania muszą przekonać do siebie ludzi i utwierdzić ich w przekonaniu, że warto powierzyć im swoje tajemnicy rodzinne, oszczędności.
Jeśli, więc masz przed sobą ważną rozmowę z kimś na kim Ci zależy,a twoim głównym celem jest przekonanie go do swojej osoby. Ubierz się elegancko i skromnie.

Komentarze

 1. jeżeli chodzi o tę sytuację w szpitalu, to myślę że nie tyle wygląd co samo zachowanie, pewność siebie i siła tej kobiety miała znaczenie. kluczową rolę odgrywa nasze nastawienie i nasze przekonania. co nie zmienia faktu, że człowiek wypoczęty i ładnie ubrany czuje się silniejszy i pewniejszy siebie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Oczywiście zgadzam się z Tobą. Reasumując wygląd zewnętrzny i zachowanie/pewność siebie łączą się i uzupełniają.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wygląd w pewnym stopniu jest wazny, bo robi pierwsze wrażenie. Ale najwazniejszy jest charakter :D

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
 4. niestety nawet jeżeli chcę nie oceniać po wyglądzie mam z tym problem, nie potrafie się przekonać do ludzi którzy wyglądają na "strasznych" dla mnie, ja rozumiem że może to być dobry, ciepły człowiek lecz ja nie potrafię się przekonać w 100% :)

  super post, bardzo życiwy, przekazuje coś dobrego dlatego jest idealny :))

  http://niezgodnaaa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 6. W moim przekonaniu wygląd, to coś co przyciąga Cię do osoby, której nie znasz. Kształtuje wstępną opinię na jej temat, zanim jeszcze otworzy usta. Czasami decyduje o tym, czy w ogóle do niej podejdziemy i zagadamy, czy nie. Grawitacja pcha nas w stronę schludnie wyglądających osób i odpycha od tych, którym jednak czegoś brakuje. Jednak mimo to, to, czy ostatecznie polubimy daną osobę i zaufamy nie ma już z nim nic wspólnego. Najgorzej wyglądające osoby potrafią być wspaniałe, a te piękne puste niczym lalki. Brzmi jak stereotyp, ale zadziwiająco często się sprawdza. Problem w tym, że czasem po prostu ignorujemy takie szare myszki, myśląc, że są niekomunikatywne, czy nudne. To jak sami wyglądamy wpływa nie tylko na to jak widzą nas inni, ale też na to jak się zachowujemy.Gdy ubierzesz tę nową bluzkę, na której kupno zbierałaś dłuższy czas, czujesz się lepiej niż w starym dresie. Jesteś pewniejsza siebie, podejmujesz więcej wyzwań i komunikujesz się chętniej z nowymi ludźmi. A to duży bonus w kontaktach międzyludzkich, ludzie lubią osoby pewne siebie. Ciekawy temat, na pewno wart omówienia i myślę, że też się kiedyś za niego zabiorę. Pozdrawiam :).

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuje za wszelkie komentarze i obserwację.
Zostaw adres swojego bloga, a na pewno się odwdzięczę.

________________________________________

Thank you for all the comments and observations.
Leave the address of your page and I will visit your page.

Popularne posty z tego bloga

Farbowanie włosów, jaki będzie najlepszy kolor ? Sprawdzamy wszystkie kolory !

Trzy kolory włosów, które inspirowały do zmian w 2016 roku

KOLOR WŁOSÓW OMBRE czy ZŁOTY REFLEKS ?