Szkoła tańca - jako pomysł na samorealizację    Jedną z potrzeb wyższych każdego człowieka jest potrzeba samorealizacja. 
Na początku dążysz do tego by zdobyć zadowalającą pracę. Jednak kiedy to osiągniesz i codziennie tkwisz w niej przez 8 godzin ( bardziej optymistyczna wersja) chcesz czegoś więcej. Chcesz doświadczyć coś nowego, lepszego. 

Jak się okazuję taniec pozwala na odkrycie wewnętrznych pokładów energii.
Jest to świetna rozrywka w czasie wolnym między pracą, szkołą i obowiązkami domowymi. Niektórzy stawiają tam swoje pierwsze kroki na parkiecie, inni przyuczają się do pierwszego weselnego tańca, są też tacy, którzy liczą, że właśnie na kursie tańca poznają swoją drugą połówkę.Nie od dziś wiadomo taniec łączy ludzi.
Swego czasu kilka lat temu prym wiódł Street Dance zapewne za sprawą całej serii kinowych hitów jak ,,Street Dance 1/2/3''. Dziś ten rodzaj tańca plus oczywiście taniec współczesny, jazz jest przeznaczony dla młodszych grup wiekowych, a program You Can Dance odszedł w zapomnienie. Przypadek, nie sądzę.

Kizomba


Dla osób starszych wiekowo 20+, prym wiedzie taniec towarzyski inaczej taniec użytkowy. Nie jest to jednak  walc czy tango, choć mają one swoich zwolenników, na pierwszy plan rzucamy Kizombe. Bardzo zmysłowy i sensualny  taniec pochodzący z Angolii.


ZumbaDla indywidualistów, którzy nie pragną uczyć się kroków popularnej Kizomby, przeznaczona jest Zumba, która nie tylko jest wykorzystywana w szkołach tańca, ale także na zajęciach fitness. Taniec to nie tylko możliwość spalenia kilku ponadprogramowych kalorii, ale też szansa na zdobycie pewności siebie. Po 30 minutach intensywnego tańca można spalić nawet koło 300 kcal.
A oto cennik z jednej z warszawskiej szkoły tańca. W cenniku zostały uwzględnione kursy tańca towarzyskiego m.in taniec użytkowy. kizomba

Komentarze

  1. Tak bardzo chciałabym potrafić tańczyć *.*

    rilseee.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Taniec to moje życie i nie wyobrażam sobie życia bez niego ;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuje za wszelkie komentarze i obserwację.
Zostaw adres swojego bloga, a na pewno się odwdzięczę.

________________________________________

Thank you for all the comments and observations.
Leave the address of your page and I will visit your page.

Popularne posty z tego bloga

Farbowanie włosów, jaki będzie najlepszy kolor ? Sprawdzamy wszystkie kolory !

Trzy kolory włosów, które inspirowały do zmian w 2016 roku

KOLOR WŁOSÓW OMBRE czy ZŁOTY REFLEKS ?