Zawód przyszłości

    


    Jak się okazuje na naszych oczach powstaje coś nowego. Nowy sposób bycia i życia, który można nazwać nawet zawodem, bo wbrew pozorom pozwala na zarobienie dość ciekawej sumki pieniędzy i to nie byle jakiej.


      Oficjalnie jeszcze nikt nie nie przyznał się do tego zawodu, ale nie jest to konieczne. 
Wszyscy doskonale wiedzą, że się tym trudzi.
Ogólnie koncepcja tej profesji jest łatwa. Nie trzeba mieć specjalnego kierunkowego wykształcenia, wystarczy znać podstawowe słowa, łączyć je w pełne elokwentne zdania, które będą brzmieć jeszcze bardziej dobitnie po przeczytaniu kilku książek psychologicznych.
Mowa o krytyku, który wszystko krytykuje, każdego dnia wylewa swoją frustrację, nawet na przypadkowe osoby. Nic mu się nie podoba, jednak sam nie potrafi przedstawić lepszego rozwiązania. Mnie osobiście tacy ludzie najbardziej irytują, są przeciwni mojemu pomysłowi, lecz  sami nie potrafią przedstawić swojego ,, lepszego'' planu, bo najzwyczajniej  go nie mają.
Zawsze niezadowoleni, z wyczuwalną ironią traktują innych i ich pomysły.
Jednym słowem krytycy, jako osoby, których potrzeb  nie da się zaspokoić.
Kojarzycie o kogo chodzi w polityce ?

    Muzyk, który otwarcie w czasie kampanii wyborczej, przyznał, ze nie ma żadnego planu dla Polski. Pomimo to i tak znalazł swoje miejsce w sejmie. Potrafił dobrze krytykować, czyli to co Polacy robią najczęściej czy to dworzec autobusowy, czy w  upalny dzień przesilenia letniego, czy  w pierwszych godzinach  pracy. Zawsze i o każdej porze, a to pogoda nie taka, a to niesprawiedliwa płaca, dzieci nieusłuchane.... Chyba nawet to lubimy, bo szczerze mówiąc przynajmniej jest temat do rozmowy.

   Człowiek  znikąd. Mózg Nowoczesnej. Bardzo dobrze się prezentuje czy to w wypowiedzi dla TVN-u , czy dla TVP. Nie miałam okazji usłyszeć z jego ust, jego autorskiego pomysłu.
Obecnie w sejmie trwa batalia, pomiędzy PO i PiS, a R.P stoi z boku i krytykuje dalej.
Wiadomo, gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta, i nagle słupki sondaży wyborczych, Nowoczesnej sięgnęły zenitu ( tak autorem sondaży jest ta sama ,,organizacja '' która dawała panu Komorowskiemu 40% w wyborach Prezydenckich, a Nowoczesna  zaczęła istnieć zanim to było popularne z dość zadowalającym wynikiem).

    Doskonale znam tą strategię.Siedzieć nic nie robić, nie rzucać się w oczy, nie podejmować żadnych decyzji, ani nie tworzyć kontrowersyjnych projektów, najlepiej wcale ich nie tworzyć. Grać na czas i co miesiąc sprawdzać stan konta. Nasz były premier doskonale zna tą strategię, gdzie miedzy czasie fala uchodźców zalewa Europę.

    Już nawet Niekryty Krytyk, którego może kojarzycie, który zaczynał od krytykowania książek i filmów, w pewnym momencie się zmiarkował i stwierdził w swojej biografii, ze krytykowanie innych jest blee..... Jak można krytykować innych ludzi, człowiek który sam nic nie stworzył lepszego.


Komentarze

  1. Ja nie wiem, kim chcę zostac w przyszłości :/
    Wesołych, radosnych i rodzinnych Świąt! :*

    rilseee.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Coś w tym jest.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuje za wszelkie komentarze i obserwację.
Zostaw adres swojego bloga, a na pewno się odwdzięczę.

________________________________________

Thank you for all the comments and observations.
Leave the address of your page and I will visit your page.

Popularne posty z tego bloga

Farbowanie włosów, jaki będzie najlepszy kolor ? Sprawdzamy wszystkie kolory !

Trzy kolory włosów, które inspirowały do zmian w 2016 roku

KOLOR WŁOSÓW OMBRE czy ZŁOTY REFLEKS ?