Trzech facetów, którzy podkręcają melancholijny klimat w polskiej muzyce

     ,,Za chwilę koniec lipca i znów zima'' - tymi słowami rozpocznę ten melancholijny post. 
Są ludzie którzy za nią przepadają i uwielbiają odłączyć się od świata zewnętrznego i zatopić w melancholijnym nastroju. Są też tacy co stronią od ludzi pokroju melancholijnego i za nic w świecie nie potrafią zrozumieć, że najlepszym sposobem na relaks jest dobra książka, kubek gorącej kawy i ciekawa muzyka w tle. Życie składa się przypadków, to zlepek chwil i momentów, które nadają mu sensu. Większość naszego życia jak się okazuje to raczej smutne obowiązki. Niestety mało kto dostaje pieniądze za to, że żyje.  Od jakiegoś czasu cały ten melancholijny nastrój nakręca trzech facetów, a odbiór mają  ogromny.


     
       Zacznę od najstarszego melancholika. Choć wiele razy w wywiadach przyznawał, że w życiu prywatnym jest wesołym, pogodnym człowiekiem. Otóż nie wątpię w to, jednak wiem też, że nikt kto nie jest w stanie egzystencjalnego smutku  jest w stanie napisać tyle świetnych i prawdziwych tekstów. #Artur Rojek z pewnością znacie tego faceta i jego słynne melancholijne utwory, choć jeszcze kilka lat temu koncertował z zespołem Myslovitz, od kilku lat reprezentuje karierę solową.
Długość dźwięku samotności, Polowanie na Wielbłąda, a z najnowszych solowych : Beksa, Syreny.


        Kolejny melancholik, który zrzesza ogrom entuzjastów swojej osoby. Swoją nieśmiałością i skromnością podbija serca Polaków i nie tylko. Dzięki występowi w Roast Kuby Wojewódzkiego, udowodnił po raz kolejny, że nie potrafi był złośliwy, a jego ewentualna  złośliwość potrafi być nawet urocza. Pomimo tego, że na jego twarzy nie króluje uśmiech od ucha do ucha 24 h/ dobę to i tak wydaje się być sympatycznym człowiekiem o bogatym wnętrzu. # Dawid Podsiadło, nie tylko tworzy, ale też oddaje się utworom w stu procentach i nadaje im niepowtarzalny melancholijny wydźwięk. 4:30, Postempomat czy choćby Nieznajomy .      Najmłodszy i równie popularny melancholik, który z każdym swoim nowym utworem wspina się po drabinie popularności. # Filip Szcześniak, 25 letni młodzieniec, ze tak pozwolę sobie napisać.  Pseudonim  # Toco Hemingway, choć nie ma żadnych więzi rodzinnych  ze słynnym amerykańskim pisarzem Ernestem Hemingway'em jedno ich łączy, talent to pisania świetnych tekstów. Deszcz na betonie, Następna stacja, to tylko jedne z nielicznych utworów, które na youtube, mają już ponad 5 milionów wyświetleń.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Farbowanie włosów, jaki będzie najlepszy kolor ? Sprawdzamy wszystkie kolory !

Trzy kolory włosów, które inspirowały do zmian w 2016 roku

KOLOR WŁOSÓW OMBRE czy ZŁOTY REFLEKS ?