13 dziwnych i mniej dziwnych internetowych Challeng'ów ostatnich lat

      


   Challenge w polskim wolnym tłumaczeniu oznacza wyzwanie. Każdy internetowy Challenge ma jakiś swój początek. Niektóre z nich mają za zadanie wpierać osoby chorujące  na choroby przewlekłe, inne zaś są wymysłem głupoty nastolatków. Niektóre wyzwania mają wzięły swój początek od dziwnych zachowań celebrytów.  Jedno ich łączy....rozgłos międzynarodowy,  liczba like'ów na Facebooku i uznanie wśród społeczności internetowej.

# Ekstramalne Selfie 

Zwyczaj z Facebooka i Istagrama polegający na zrobieniu sobie zdjęcia z rąsi, czyli tzw. selfie w  niebezpiecznym miejscu lub  niebezpiecznych okolicznościach. Zwyczaj ten jest bardzo popularny wśród rosyjskich nastolatków, którzy wręcz uwielbiają robić ekstramalne selfie lub nawet nagrywać filmy. Chodzi  oczywiście o pokazanie swojej odwagi.
Niestety wiele takich zdjęć kończy się czasami śmiercią.


# Selfie z bezdomnymn

Modę na zdjęcia z bezdomnymi osobami  wykreowali  ludzie, którzy preferują nocy tryb życia, pokroju wyznawców ,, Szlachta nie pracuje "', ,, Za hajs matki baluj ''. Zabawa ma polegać na zderzeniu kontrastów - pokazaniu młodych, bogatych  imprezowiczów pozujących przy śpiących, żebrzących lub wegetujących bezdomnych. W Polsce na  szczęście trend ten się nie przyjął, za to szczególnie popularny i uznawany przez zagubionych amerykańskich nastolatków.

# Planking

Planking zdobył światową karierę, nie jest niczym skomplikowany. Po prostu polega na zrobieniu z siebie człowieka o ewentualnych zaburzeniach psychicznych w miejscu publicznym.
Udawanie deski, z twarzą do ziemi i rękoma ułożonymi wzdłuż ciała.
Ojczyzną plankingu jest Australia,i w niektórych krajach jest uznawana za symbol protestu w kierunku sprawującego władzę rządu.
#  Cynamonowe wyznanie 

Chodzi o próbę  zjedzenia łyżeczki cynamonu. Zwykle próba ta kończy się katastrofą.
Jeszcze się taki nie urodziły, który by podołał temu wyzwaniu. Śmiałek nie ma szans na połkniecie sypkiego, suchego cynamonu. Warto zaznaczyć, że suchy cynamon może doprowadzić do śmierci poprzez uduszenie. Tak własnie stało się w USA.
# Hot Dudes Reading

Czyli moda na robieniu zdjęć przystojnym facetom, którzy są zaczytani w lekturze.
Zazwyczaj są to mężczyźni podróżujący w metrze, pociągu, autobusie.
W Polsce jest to mało popularny trend, być może ze względu na to, ze trudno znaleźć w środkach komunikacji miejskiej zaczytanych facetów, a może brak przystojnych ..... 
# Bikini Bridge

Wakacyjny zwyczaj. Czyli fotografowanie ,,mostu miedzy kośćmi miednicy'' , do zdjęcia często jest również dołączany widok na szczupłe uda i wspaniałe wakacyjne tło.

# Ice Bucket Challenge

Na pewno go pamiętacie. Najbardziej popularny  na całym świecie internetowy challenge.
Prosty do zrealizowania i całkiem nieszkodliwy, choć w wyniku ewolucji woda  całkowicie została zastąpiona  tylko i wyłącznie kostkami lodu. Jego historia sięga, bardzo pożytecznemu celowi, otóż był symbolem pamięci o osobach chorujących na stwardnienie rozsiane.
Polega na wylaniu sobie na głowę kubła zimnej wody z lodem!. Obowiązkowo wcześniej dziękujemy  za nominację a po jego wykonaniu zadania, sami nominujemy kolejne osoby.  
W Polsce nie trudno było znaleźć śmiałków do wykonania tego zadania.# Nogi

Fotografowanie nóg w różniej pozycji czy okolicznościach.
Mogą to być szczupłe nogi na plaży i już wiemy, że nasza znajoma spędziła wakacje w Tajlandii.
Nogi na treningu w obcisłym kostiumie i nowych Air Maxach. Nogi w wannie, nogi  na wyciecieczce rowerowej itp. Jeśli nie wyglądasz korzystnie zawsze możesz zrezygnować z fotografowania swojej twarzy i zrobić zdjęcie nóg. Efekt ten sam, znajomi z Facebooka czy Istagrama będą wiedzieć jak spędziłaś urlop.# Bananowy Challenge

Akcja wziął swój początek od gestu Daniego Alvesa, piłkarza FC Barcelony. Zjadł on jeden z licznych bananów, którymi obrzucili go w trakcie meczu kibice Villarrealu. Antyrasistowski gest lotem błyskawicy obiegł świat i stał się znakiem spontanicznej akcji społecznego sprzeciwu wobec rasizmu. Fotografowanie się z bananem w ręku obiegło cały świat i miało charakter symboliczny.


# Selfie po przebudzeniu / Wake up call

Zdjęcie zrobione zaraz po przebudzeniu, najlepiej w śnieżno białej pościeli i idealnie ułożoną fryzurą.
Oczywiście ten rodzaj selfie został szczególnie polubiony przez celebrytów, którzy chętnie hasztagowali swoje zdjęcia #nomakeup. Oczywiście liczne zabiegi upiększające ujrzały światło dzienne. Gdy  celebryta  robi sobie zdjęcie po przebudzeniu, dziesięciu polaków właśnie biegnie do etatowej pracy.
# Mannequin Challenge

Zastyganie bez ruchu.Zapoczątkowała je w październiku 2016 roku  jedna z uczennic z Jacksonville. Na swoim profilu na portalu społecznościowym  udostępniła filmik, na którym jej koledzy i koleżanki z klasy zastygają w bezruchu, przypominając manekiny. Na naśladowców nie trzeba było długo czekać. Internauci prześcigają się w pozach, aranżacjach i kolejnych pomysłach. Im bardziej oryginalnie tym lepiej. 


# Pompki dla żołnierzy wyklętych.

22 pompki  przez 22 dni dedykowane dla żołnierzy wyklętych  i nominacja kolejnej osoby do tego jakże wysiłkowego Challeng'u. Szczególnie popularnie wyzwanie wśród mężczyzn jak i silnych, odważnych kobiet.
# One Finger

Czyli, zrób tak by jednym palcem zakryć cześć swojego ciała. Młodzi ludzie z całego świata ustawiają się nago przed lustrem w taki sposób, by przy pomocy jednego palca zasłonić intymne części ciała. Wyzwanie odważne i jakże kontrowersyjne, swój początek miało w Azji,  zapoczątkowane przez  japońskiego artystę anime Sky-FreeDom.

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuje za wszelkie komentarze i obserwację.
Zostaw adres swojego bloga, a na pewno się odwdzięczę.

________________________________________

Thank you for all the comments and observations.
Leave the address of your page and I will visit your page.

Popularne posty z tego bloga

Farbowanie włosów, jaki będzie najlepszy kolor ? Sprawdzamy wszystkie kolory !

Trzy kolory włosów, które inspirowały do zmian w 2016 roku

KOLOR WŁOSÓW OMBRE czy ZŁOTY REFLEKS ?