Czy miłość z Internetu jest możliwa ?


    Sprawozdanie z okresu testowania portali randkowych jako tajemniczy, zaangażowany klient.Tym oto sposobem, wyciągnęłam wnioski, które z pewnością przydadzą się każdemu.
    Najbardziej uniwersalnym problemem dzisiejszych czasów jest samotność. Niemal każdy zna to uczucie. To ona przyczynia się do obniżonego nastroju wielu ludzi.
Stanowi podłoże wielu chorób, konfliktów. Na początku samotnej drogi, ludzie starają się z nią walczyć, oszukać przeznaczenie, ale później przyzwyczajenie do samotności staje się silniejsze. Najgorzej jest wtedy wykonać pierwszy krok bo ja się okazuje z czasem w człowieku zanikają wszelkie emocje, staje się zimny jak lód, wymagający i obojętny.
Ważne by w odpowiednim momencie, rozpocząć walkę. W dobie Internetu jest o tyle łatwiej, że nie trzeba wychodzić z domu by poznać kilka nowych osób. Portale randkowe,  mają przewagę nad popularnymi portalami społecznościowymi i słynnym Facebookiem.Na portalu randkowym mamy szansę poznać tylko te osoby, które mają podobny cel życiowy, czyli chcą koniecznie znaleźć miłość. Już na wstępie selekcja numer 1 została przeprowadzona.
Selekcja numer 2, szukamy osób które odpowiadają nam wyglądem, wykształceniem, wiekiem. 
Selekcja numer 3, wybieramy osoby, które odpowiadają nam intelektem i potrafią świetnie nawiązać z nimi kontakt. Organizujemy spotkanie.
Człowiek, który piątkowe wieczory spędza w domu, odpoczywając po pracy.
Nie ukrywajmy, nie ma zbyt wielu szans na poznanie nowych osób. 
Natomiast w sieci grono nowo poznanych osób znacznie się powiększa.

Mit 1
Na portalach randkowych przesiadują sami podejrzani ludzie z zaburzeniami psychicznymi

Tak jak na ulicy tak w internecie, możemy spotkać przeróżnych ludzi. Tyle o ile, idąc ulicą, gdy widzimy faceta, który dziwnie się zachowuje przechodzimy na drugą stronę ulicy i idziemy dalej.
Spotykając podejrzanego faceta na imprezie, po zamianie kilku słów, możemy spokojnie podziękować za rozmowę i wrócić do znajomych.
Internet jest doskonałą przykrywką dla ludzi z zaburzeniami psychicznymi. Zwykle tacy ludzie na pierwszy rzut oka nie wzbudzają podejrzeń. Dopiero po wypowiedzeniu kilku słów w realnym świecie, możemy zacząć coś podejrzewać. Zazwyczaj tacy ludzie, bardzo ładnie piszą, stosują zasady gramatyczne, uważają na błędy ortograficzne, interpunkcję. To może uśpić naszą czujność i wpadamy w pułapkę  nowej znajomosci.  O jakie dopiero będzie nasze rozczarowanie na pierwszym spotkaniu, tego nie wie nikt.
Na portalach randkowych przesiadują sami podejrzani ludzie z zaburzeniami psychicznymi.
Oczywiście, jest to mit. Znajdziemy tam tez normalnych ludzi, którzy nie mają zbyt dużo czasu wolnego na wypady ze znajomymi na imprezy, gdzie będą mogli poznać nowe osoby.

Mit 2
Im dłużej piszecie ze sobą, tym lepiej, bo jesteście w stanie się dobrze poznać.

Tak, tak i tak piszecie ze sobą 2 miesiące, nagle się okazuje, że to już pół roku.
To jest największy błąd internetowych znajomości. Jeśli kogoś poznajesz w sieci to zastanów się czy:
  •  podoba Ci się fizycznie, 
  • zaimponowało Ci jego hobby, praca, wykształcenie
  • bardzo dobrze wypowiada się na temat rodziny, przyjaciół
  • stosuje zasady poprawnej polszczyzny
Umów się z taką osoba jak najszybciej, zanim w Twojej głowy zacznie tworzyć się ideał osoby, której tak naprawdę nie znasz. Miłość to uczucie głupie, a zauroczenie jeszcze głupsze. Owszem w organiźmie zaczynają produkować się dziwne substancje chemiczne jak endorfiny, oksytocyna. 
Dodają nam one blasku, uroku, niepohamowanego uśmiechu. Pojawiają się też problemy, nie myślimy racjonalnie, zamiast spać po nocach myślimy o tej idealnej osobie, zawalamy pracę, szkołę, deadlines, wszystko się sypie, ale nas to nie interesuje za bardzo bo jesteśmy w stanie upojenia miłością. Nie możesz doprowadzić do tego stanu, do stanu motyli w brzuchu, jeśli nigdy na oczy nie widziałaś tej drugiej osoby, ani nie słyszałaś jej głosu.
Albowiem na atrakcyjność drugiej osoby nie wpływa tylko piękna buzia i szeroki uśmiech, na atrakcyjność składa się wiele czynników takich jak: sposób wypowiedzi, dobierania słów, sposób poruszania się czy choćby styl ubierania.
Im dłużej piszecie ze sobą, tym lepiej, bo jesteście w stanie się dobrze poznać.
Mit. Dowiedz się tylko  to co jest dla Ciebie najważniejsze i czym się kierujesz przy wyborze partnera. Chcesz mieć faceta z wyższym wykształceniem, zapytaj co studiował,czym się aktualnie zajmuje.Zamień z nim parę zdań, dowiedz się jeszcze więcej, zwróć uwagę na jego wypowiedzi i zadecyduj. Spotkanie w realu czy koniec znajomości. Jeśli druga osoba nie nalega na spotkanie i się z niego wycofuje, może to świadczyć o tym, że chce coś ukryć.
Osoby dorosłe, które na poważnie traktują portale randkowe i zawierane tam znajomości raczej nie unikają spotkań w realu, ponieważ tak samo jak Tobie, szkoda im czasu na wielomiesięczną znajomość, która może zakończyć się po jednym spotkaniu.

Mit 3
Czy na portalach randkowych ludzie kłamią ?

Oczywiście, że kłamią, tak samo jak w realnym świecie. W Internecie mogą kłamać jeszcze bardziej. Kiedyś czytałam na temat doświadczenia przeprowadzonego na dwóch grupach ludzi. Osoby  z pierwszej grupy pojedynczo  zamykano w pomieszczeniu z lustrami, na stoliku leżało pełno rzeczy  i  malutkie cukierki, natomiast osoby z drugiej grupy, również zamykano pojedynczo w pomieszczeniu  lecz było ono bez luster, na stoliku leżały te same rzeczy  co w pokoju numer jeden oraz przede wszystkim  cukierki.
Która grupa zjadła najwięcej cukierków ? Oczywiście najwięcej cukierków zjadła grupa druga.
Osoby, które były w tej grupie nie krępowały się i robiły w pomieszczeniu co chciały.
Osoby kierujący się jakimś zasadami moralnymi,  nie powinny ruszać rzeczy, które do nich nie należą, a tym bardziej zjadać nieswoje cukierki. Osoby zamknięte w pomieszczeniu z lustrami, czuły czyjś wzrok na sobie i nie dopuściły się czynu zjedzenia cukierków.
Tak samo jest z kłamstwem, kłamiemy, gdy nie stoimy prze rozmówcą i nie patrzymy mu prosto w oczy. Wimy, że kłamstwo, kradzież to czyn zabroniony, zwykle dokonujemy tego, gdy nikt nie patrzy.
Czy na portalach randkowych ludzie kłamią ?
Prawda. Jednak zdolność do pisania zmyślonych historii, trzeba wyssać z mlekiem matki.
Osoby poważnie podchodzące do życia i osoby, którą  chcą poznać kogoś na poważnie -nie kłamią bo wiedzą, że może to ich skreślić na całej linii. Co innego jeśli w internecie poszukują chwilowej przygody.

Mit 4
Pisanie całej prawy o sobie może zbliżyć ?

Owszem trzeba pisać o sobie prawdę, ale odrobina tajemniczości nie zaszkodzi.
Możesz napisać czym się zajmujesz , o swoim hobby, ale nie zdradzaj w internecie tego ile zarabiasz, gdzie mieszkasz, ile masz na koncie, gdzie dokładnie pracujesz.
Tą kwestie można poruszyć na 4 lub 5 spotkaniu. A co jeśli po pierwszym spotkaniu okaże się,że umówiłaś się z osobą, która jednak nie jest w Twoim typie, ale za to Ty jesteś w jego typie.
Na pewno wtedy będziesz nerwowo odliczać minuty do zakończenia spotkania, odpisywać opryskliwie na sms'y lub nie będziesz odpisywać wcale. A po zakończonym spotkaniu będziesz chciała zapaść się pod zmienię i wtedy dopiero zaczniesz żałować, że niewłaściwa osoba wie więcej o Tobie niż sąsiad, który jest uroczym, starszym panem, który zawsze pomoże w potrzebie.
Pisanie całej prawy o sobie może zbliżyć ?
Mit.W życiu tak samo w internecie należy być szczerym i prawdomównym poważnym człowiekiem, ale odrobinę tajemniczości należy zachować dla siebie.


Mit 5
W sieci spotykamy ,,nieudaczników życiowych ''.

Owszem w sieci tak jak w życiu jest duże prawdopodobieństwo spotkania tzw. nieudaczników życiowych. Warto pamiętać, że dla każdego człowieka to pojecie ma zupełnie inne znaczenie.
W sieci są różni ludzie, jesteśmy w stanie poznać człowieka, którego nie mielibyśmy nawet okazji spotkać na ulicy ze względu na jego miejsce zamieszkania. W krótkim okresie czasu, aktywnie , można poznać o wiele więcej osób niż przez całe życie. Nie warto się nastawiać, że nowo poznana osoba już na zawsze pozostanie naszym partnerem życiowym. Należy, sceptycznie podchodzić do tego tematu. Być może nie poznasz partnera na całe życie, ale najlepszego przyjaciela.
Człowiek może stać się samotny w prosty sposób, niepoznając nowych osób  i opierając się tylko i wyłącznie na starych znajomościach.
W sieci spotykamy ,,nieudaczników życiowych ''.
Prwdo - Mit


Mit 6
Czy posiadanie konta na portalu randkowym to obciach ?

Obciach to jest wtedy, gdy spędzasz święta samotnie. Nie idziesz na wesele do kumpeli bo nie masz partnera i spędzasz kolejne lata swojej młodości na czekaniu na nie wiadomo co.
Czy posiadanie konta na portalu randkowym to obciach ?
Mit

     Szanse na znalezienie miłości w sieci są ogromne, ale nie każdy potrafi z tej szansy skorzystać. Otóż najlepsze relacje międzyludzkie tworzą się w spontanicznych sytuacjach dnia codziennego, ale znów czy warto liczyć na ten przypadek i bezczynnie czekać  ? 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Farbowanie włosów, jaki będzie najlepszy kolor ? Sprawdzamy wszystkie kolory !

KOLOR WŁOSÓW OMBRE czy ZŁOTY REFLEKS ?

Trzy kolory włosów, które inspirowały do zmian w 2016 roku